Z běžného dne...

Odpočinek
Tvoření

Harmonogram dne

Každý den v klubíku může být trochu odlišný v závislosti na počasí a plánovaném programu.
Chceme dát dětem jedinečnou příležitost poznávat přírodu pomocí hry a spontáního objevování. Program je uzpůsobený ročním obdobím a aktuálnímu počasí.

Často jsme také na výletech - naše snahy se zaměřují na rozvoj sportovních, kulturních, vědomostních i sociálních schopností. Při svých cestách se nezabýváme jen krásami přírody, chceme poznávat dění ve vsi, ve městě, navštěvujeme farmu, knihovnu, muzeum, poštu, hasiče... Děti si tak rozšiřují své vědomosti a objevují souvislosti. Zaměřujeme se také na rozvíjení kulturního povědomí a cítění navštěvováním divadla a jiných kulturních akcí.

Harmonogram běžného dne v zázemí školky a okolí může vypadat takto:

7:30 - 7:50      Vyzvednutí dětí v Rakovníku na nádraží (po dohodě)
7:30 - 8:45      Příchod dětí do zázemí v Husově sboru, volná hra dětí, výtvarné aktivity
8:45                Ranní kruh
9:00                Odchod do lesa, hra v přírodě, námětová činnost dle přípravy průvodců
9:30                Svačina
11:45              Návrat do zázemí, hygiena